search
close

راهنمای انتخاب سیستم امنیتی و دزدگیر منزل سیستم دوربین مداربسته

لطفا شما هم امتیاز دهید:
(5)

داشتن یک سیستم امنیتی مناسب برای حفظ امنیت خانه و حریم خصوصی ساکنان آن بسیار پر اهمیت است. یک سیستم امنیتی مناسب مانع از عملیاتی مانند دزدی یا مزاحمت‌های آزار دهنده می‌شود، اما کدام سیستم امنیتی برای خانه شما مناسب‌تر است؟

داشتن یک سیستم امنیتی مناسب برای حفظ امنیت خانه و حریم خصوصی ساکنان آن بسیار پر اهمیت است. یک سیستم امنیتی مناسب مانع از عملیاتی مانند دزدی یا مزاحمت‌های آزار دهنده می‌شود، اما کدام سیستم امنیتی برای خانه شما مناسب‌تر است؟

 در ادامه انواع سیستم‌ها را بررسی کرده و به شما در انتخاب مناسب‌ترین سیستم امنیتی بر اساس خانه، بودجه و سبک زندگی شما، کمک خواهیم کرد.

 

 • خانه‌های بزرگ

برای تامین حمایت خانه‌های بزرگ، بهترین راه کمک گرفتن از یک کارشناس و متخصص است. یک کارشناس می‌تواند ضمن بررسی خانه، نقاط آسیب‌پذیر آن را شناسایی و گزینه‌ای مناسبی را برایتان معرفی کند.

عمدتا بهترین سیستم امنیتی که برای حمایت خانه‌های بزرگ به کار گرفته می‌شود، سیستم ADT است. ADT یک سیستم سرتاسری است که مانیتورینگ شبانه روزی بسیار خوبی دارد.

 

 • خانه آپارتمانی

معمولا برای خانه‌های آپارتمانی، سیستم‌های بی‌سیم توصیه می‌شوند. این سیستم به راحتی قابل نصب است و می‌توان آن را به راحتی جا سازی کرد.

سیستم SimpleSafe نوعی سیستم بی سیم است که برای خانه‌های کوچک و آپارتمانی گزینه مناسبی است. علاوه بر این سنسور ورودی این دستگاه، می‌تواند درب اصلی ساختمان را نیز پوشش دهد.

 

سیستم امنیتی و دزدگیر

 

 • خانه‌هایی که حیوان خانگی در آن جا نگه‌داری می‌شوند.

یک سیستم با سنسورهای متناسب با وجود حیوان در خانه، می‌تواند در این شرایط گزینه مناسبی باشد.

سیستم Vivint، با سنسورهای محیطی و دوربین‌ها و همچنین قابلیت باز و بسته کردن قفل درها از طریق تلفن همراه، یک انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

 

 • خانه هوشمند

سیستم Vivint مجهزترین سیستمی‌ است که می‌توان در خانه‌های هوشمند از آن استفاده کرد. این سیستم با امکاناتی که دارد، به خوبی می‌تواند امنیت این خانه‌ها را تامین کند. اپلیکیشن این سیستم به خوبی این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا به تمام سیستم‎‌های امنیتی و کنترل خانه هوشمند دسترسی یافته و سیستم امنیتی را متناسب با خانه خود و با توجه به نقاط دشوار و خطرآفرین آن، از طریق اتوماسیون، تنظیم و کنترل کنید.

 

 • خانه‌هایی که اغلب خالی از سکنه هستند.

بعضی از خانه‌ها به دلیل مسافرت دائم یا طولانی مدت افراد ساکن در آن‌ها، اغلب خالی می‌مانند. بنابراین برای تامین امنیت این خانه‌ها و راحتی خیال صاحبان آن، سیستمی ‌نیاز است که از طریق آن صاحب خانه در هنگام سفر، بتواند وضعیت را بررسی و چک کند.

معمولا کارشناسان، سیستم Vivint را توصیه می‌کنند. این سیستم دارای اتوماسیون خانگی و قابلیت نصب آسان است و معمولا با سیستم‌های هوشمند خانگی مانند Alexa و Nest سازگار است.

این سیستم فرکانس رادیویی Z-wave را دارد که دستگاه‌های خانگی هوشمند نیز از آن استفاده می‌کنند و می‌توان دستگاه‌های دیگر را به سیستم Vivint متصل کرد.

این دستگاه به خوبی محافظت کامل از خانه را از عوامل سرقت و دیگر عوامل زیست محیطی، تامین خواهد کرد.

 

سیستم امنیتی و دزدگیر

 

 • فضاهای باز

نصب دوربین در فضاهای خارجی خانه یا فضاهای باز آن مانند حیاط، پارکینگ و راه‌پله می‌تواند فکر بسیار خوبی باشد. بعضی از دوربین‌ها را می‌توان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه کنترل و بررسی کرد. این دوربین‌ها به شما کمک خواهد کرد تا فعالیت‌های اطراف خانه خود را به راحتی و به صورت زنده ببینید. همچنین برای امنیت جلوی منزل و حتی جلوگیری از سرقت وسایل و بسته‌هایی که درب منزل خود می‌گذارید می‌توانید از دوربین‌های مخصوص درب اصلی استفاده کنید. دوربین‌های Ring داری ردیاب حرکتی هستند و از طریق اپلیکیشنی که دارند، نزدیک شدن افراد به درب منزلتان را اطلاع می‌دهند. همچنین می‌توانید ویدیوها را با دیگر همسایگانی که Ring استفاده می‌کنند به اشتراک بگذارید.

 

 • سیستم‌های مقرون به صرفه

انتخاب یک سیستم امنیتی، علاوه بر نیاز شما، به بودجه شما نیز بسیار مرتبط است. بنابراین اگر مایل هستید یک سیستم مقرون به صرفه و خوبی را تهیه کنید، The Essentials به شما توصیه می‌شود. این سیستم یک سنسور حرکتی و زنگ هشدار دهنده دارد.

 

سیستم‌های امنیتی مختلف معمولا دارای اجزای متعددی هستند. از جمله سنسورهای درب و پنجره، دوربین‌های امنیتی، آژیر یا زنگ خط، کنترل پنل مرکزی و غیره. شما می‌توانید بسته به نیاز خود، سیستم‌های با قابلیت‌های مورد نظر را تهیه و نصب کنید.

 

 • سنسورها:

عمدتا سیستم‌های امنیتی دارای سنسورهای درب و پنجره هستند. این سنسورها ورود افراد به خانه را به شما هشدار می‌دهند. یعنی اگر درب خانه یا پنجره باز گردد، زنگ خطر به صدا درآمده و صاحب خانه را باخبر می‌کند.

سنسورهای دیگری نیز وجود دارند که شکستگی یا ترک خوردگی شیشه پنجره‌ها یا درب شیشه‌ای ساختمان را هشدار می‌دهند.

 

 • دوربین

دوربین‌ها هم در داخل و هم در خارج قابل نصب هستند و عمدتا برای شناسایی فعالیت‌های مشکوک یا کنترل و نظارت بر نقاطی که در تیررس دید نیستند مانند پارکینگ یا انباری و غیره نصب می‌گردد. دوربین‌ها با سنسورهای صدا و حرکتی کار می‌کنند. صاحب خانه یا کاربر می‌تواند به صورت زنده تصاویر دوربین را از طریق تلفن همراه خود مشاهده کند.

دوربین‌ها با توجه به کارکرد و قابلیت‌ها، دارای انواع مختلفی است. دوربین مدار بسته آنالوگ HD، دوربین مدار بسته تحت شبکه IP و دوربین مدار بسته بی سیم تحت شبکه.

 

سیستم امنیتی و دزدگیر

 

 • زنگ درب ویدیویی

این زنگ‌ها ویدیویی را ضبط می‌کند که نشان می‌دهد چه کسی در درب ورودی خانه ایستاده است. این زنگ با تشخیص حرکت و صدا، به صورت خودکار وجود فرد را هشدار و به صورت زنده نشان می‌دهد.

 

 • قفل درب هوشمند

این قفل به شما این امکان را می‌دهد که در هر کجا که هستید، به راحتی از طریق تلفن همراه خود، درب خانه را قفل کنید. این قفل‌های هوشمند در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. قفل‌های کارتی، اثر انگشتی یا صفحات لمسی رمزدار و غیره.

 

 •  ردیاب‌های حرکتی

این ردیاب‌ها یا سنسورها هر گونه حرکت درون خانه را شناسایی می‌کنند. در هنگام نصب باید منطقه یا اتاقی را که این ردیاب‌ها باید پوشش دهند را مشخص کنید. این ردیاب‌های معمولا در خانه‌های بزرگ که امکان نظارت بر همه فضاهای آن وجود ندارد، نصب می‌شوند.

 

 • کنترل پنل

بخش اساسی و پنل مرکزی سیستم امنیتی، کنترل پنل است. کنترل پنل با هر کدام از مولفه‌های نصب شده در خانه ارتباط برقرار کرده و اطلاعات همه دستگاه‌های سنسور حرکتی و درب و پنجره و دیگر دستگاه‌های هوشمند را به هم مرتبط می‌سازد. در نتیجه کنترل این سیستم‌های امنیتی را ممکن می‌کند.

 

 • ردیاب دود و منوکسید کربن

این ردیاب‌ها دارای سنسورهای فتوالکتریک بوده و برای تشخیص زود هنگام آتش سوزی و بروز سطح CO خطرناک در منزل، بسیار مناسب هستند.

 

در ادامه برخی از بهترین‌های انواع سیستم‌های امنیتی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 •  سیستم دائمی

سیستم‌های ADT بیشتر مورد توصیه کارشناسان هستند. این سیستم‌ها بسیار قوی بوده و نیاز به نصب حرفه‌ای دارند.

 

 •  سیستم خانگی سیمی

این سیستم‌ها عمدتا وابسته به تلفن ثابت و فرکانس رادیویی هستند اما در حالت خرابی یا قطعی تلفن و برق خانه، توسط یک باتری پشتیبان کار می‌کنند. نصب این سیستم‌ها باید توسط یک نصاب حرفه‌ای انجام شود.

 

 • سیستم بی سیم

سیستم‌های بی‌سیم یا وایرلس به دلیل آسانی نصب آنها و ویژگی‌های بهتر و به روزرسانی‌های امنیتی مداوم آنها، امروزه محبوبیت و ارجحیت بیشتری دارند. سیستم Frontpoint ، بی‌سیم بوده و نیازی به نصب روی دیوار ندارد و به راحتی می‌توان آن را روی میز یا هر جای دیگر گذاشت.

این سیستم‌ها از قبل برنامه‌ریزی شده هستند و از سیگنال‌های سلولی استفاده می‌کنند. بنابراین در هنگام خرید، توجه داشته باشید که برای کاربری بهتر سیستم، باید سیگنال‌های منطقه شما را داشته باشد.

 

 • سیستم دوربین دار

سیستم Canary All-in-One یک دوربین امنیتی است که امکانات دیگر مانند دکمه وحشت و آژیر را به همراه دارد. این دکمه‌ها برای تماس با همسایه‌ها، اعضای خانواده، اورژانس یا در کل درخواست کمک به کار می‌روند.

 

 • سیستم بدون دوربین

سیستم SimpleSafe سیستمی‌ کاملا مناسب تامین امنیت خانگی است که فاقد دوربین است. این سیستم دارای سنسور‌های حرکتی و آژیر خطر است و همچنین امکان کنترل درها و پنجره‌ها را فراهم می‌سازد.

 

 • سیستم بدون مانیتورینگ

سیستم Ring برای افرادی که مایل نیستند عقد قرارداد داشته باشند و به مانیتورینگ نیازی ندارند، مناسب ترین گزینه ‌است. 

 

 • سیستم دارای مانیتورینگ

سیستم ADT بهترین سیستمی ‌است که می‌توان معرفی کرد. این سیستم دارای شش مرکز مانیتورینگ است که درصورت از کار افتادن یک یا چند  مرکز مانیتورینگ آن، بقیه مراکز همچنان به صورت 24 ساعت فعال خواهند ماند. این سیستم بیشترین امنیت ممکن را فراهم می‌کند.

 

مواردی را که در هنگام انتخاب بهترین سیستم امنیتی باید به آن‌ها توجه کنید، عبارتند از:

 • اپلیکیشن تلفن همراه

یک قابلیت بسیار مهم سیستم‌های امنیتی، امکان کنترل سیستم از راه دور و از طریق تلفن همراه است. این قابلیت کمک می‌کند تا در صورتی که سنسورها خطری را تشخیص دهند، فورا به کاربر اعلام کرده

تا از طریق تلفن همراه خود، مسئله را چک و مشاهده کند.

 

 • قابلیت استفاده

آسانی و راحتی استفاده از امکانات مختلف سیستم امنیتی نصب شده، بویژه در مواقع اورژانسی مانند قطع شدن برق، مزیت بسیار مهمی‌است.

 

 • اتوماسیون خانگی

سیستم‌های امنیتی دارای دستگاه‌های خانگی هوشمند همیشه گزینه‌های مناسبی بوده‌اند. این سیستم‌ها اتصال بین دستگاه‌های مختلف در خانه را ممکن می‌کند.

 

 • قابلیت ارتقا و گسترش

بهتر است سیستم امنیتی این قابلیت را داشته باشد تا در صورت لزوم تجهیزات و دوربین‌های بیشتری را به آن اضافه کرد.

 

داشتن سیستم امنیت برای حفاظت از خانه و محیط زندگی خود امروزه امری اجتناب ناپذیر شده است. این امر به شما کمک می‌کند در ساعات یا روزهایی که از خانه به دور هستید، از جانب سلامت و امنیت خانه خود، خیال آسوده و راحت‌تری داشته باشید.

 

1399/08/12 |  مزه‌ها
اشتراک‌گذاری:

ثبت نظر

راهنمای انتخاب سیستم امنیتی و دزدگیر منزل سیستم دوربین مداربسته

شاید بپسندید

up arrow