search
09125770407
close

اصول طراحی سرویس بهداشتی به صورت گام به گام

لطفا شما هم امتیاز دهید:
(5)

امروزه به علت ظهور سبک‌های جدید و مدرن در طراحی خانه و سرویس بهداشتی بسیاری از افراد تصمیم به بازسازی و طراحی سرویس بهداشتی خود می‌کنند. یرای آنکه یک طراحی اصولی برای سرویس بهداشتی خود داشته باشید، نیاز دارید تا یکسری مراحلی را پشت سر بگذارید. با قدیم سرا همراه شوید تا درباره این مراحل بیشتر بدانید.

طراحی و بازسازی سرویس بهداشتی معمولا یک کار پر دردسر است. اگر تصمیم به طراحی و بازسازی سرویس بهداشتی خود کردید می‌بایست به صورت اصولی و تکنینکی این کار را انجام دهید تا بتوانید به نتیجه مطلوب دست یابید. شما میتوانید برای طراحی استاندارد مراحل زیر را دنبال نمایید:

گام اول: هدفتان از طراحی و بازسازی سرویس بهداشتی چیست؟

شما باید در گام اول مشخص نمایید:

  • چه امکاناتی را در سرویس بهداشتی خود میخواهید قرار دهید؟
  • آیا این سرویس بهداشتی مستر است یا برای مهمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟
  • ایده‌ال حمام و سرویس بهداشتی شما چیست؟
  • و در آخر جواب این سوال بسیار مهم است که چرا تصمیم به طراحی و بازسازی سرویس بهداشتی خانه خود گرفته‌اید؟

برخی از افراد به دنبال تغییر دکور و فضا به علت تنوع هستند. اما افرادی نیز هستند که هدف بازسازی آنها بالا بردن ارزش خانه و بالا بردن کارایی هر چه بهتر سرویس بهداشتی‌شان است. یادتان باشد که اگر هدفتان از بازسازی و طراحی بالا بردن ارزش خانه است، سرویس بهداشتی را همانند سلیقه بازار طراحی نمایید.

 

سرویس بهداشتی

 

گام دوم: بودجه‌تان چقدر است؟

برای آنکه در آخر از شنیدن هزینه‌ها شوکه نشوید بهتر است در ابتدای کار هزینه‌ها را برآورد کرده و با بودجه‌تان هماهنگ نمایید. به نکته توجه داشته باشید که اگر در این طراحی و بازسازی به لوله کشی و برق کشی نیاز داشته باشید هزینه شما بالا تر خواهد رفت.

 

گام سوم: آیا از متخصص در طراحی و بازسازی باید کمک گرفت؟

برای آنکه بتوانید یک سرویس بهداشتی اصولی داشته باشید و بعد از طراحی سرویس بهداشتی از نتیجه کار راضی باشید می‌بایست با متخصصان در این زمینه مشورت و کمک بگیرید. اگر بتوانید مشخص کنید که چه تجهیزاتی را میخواهید در سرویس بهداشتی خود استفاده نمایید و از کجا این تحهیزات را میخواهید تهیه نماید، میتواند به شما در بازسازی بسیار کمک نماید. البته یادتان باشد که متخصصان در این زمینه نیز میتوانند بسیار کمک کننده باشند.

اگر شما در این زمینه از متخصصان استفاده نکنید ممکن است چند احتمال پیش آید:

  1. طراحی و بازسازی ممکن است مدت طولانی تری انجام شود.
  2. اگر دز زمینه لوله کشی و کاشی کاری تجربه نداشته باشید ممکن است به دردسر بیوفتید.
  3. ممکن است به تجهیزات خود آسیب وارد کنید
  4. و در آخر ممکن است نتیجه کار از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد.

 

گام چهارم: چگونه طرح سرویس بهداشتی‌تان را انتخاب نمایید؟

برای این منظور، شما می‌توانید با مشاوران ماهر مشورت گرفته و عکس سرویس بهداشتی‌تان را برای آنها بفرستید. همچنین از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند نیز می‌توانید کمک فکری بگیرید.

 

گام پنجم: سرویس بهداشتی‌تان چه سبکی باشد؟

در این گام شما باید مشخص نمایید که چه سبک دکوراسیونی را می‌پسندید. شما می‌بایست قبل از خرید لوازم سرویس بهداشتی، سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی خود را انتخاب نماید تا بتوانید براساس سبک انتخاب شده لوازم مورد نیاز را خریداری نمایید.

 

گام ششم: چگونه طرح شماتیک و اسکیس‌های مورد نظر را انتخاب نمایید؟

شما باید طرح‌های موردنظر خود را به متخصص طراح خود داده تا بتواند شما را راهنمایی نماید. در این مرحله شما باید انتخاب نمایید که کابینت‌ها و تجهیزا‌ت‌تان در کجای فضای سرویس بهداشتی باید قرار گیرد.

 

طراحی سرویس بهداشتی

 

گام هفتم: چگونه باید متریال مورد نظر را انتخاب نمود؟

پس از انتخاب سبک و طرح، حالا به انتخاب متریال (مواد و مصالح) طرح خواهیم رسید. شما در این مرحله نیز می‌بایست با متخصص خود مشورت نمایید زیرا شاید متریال با سبک و طرح انتخابی شما در تضاد باشد.

 

گام هشتم: چگونه نقشه اجرایی تهیه نمایید؟

پس از گذراندن تمام گام های بالا حالا نوبت به تهیه نقشه اجرایی می‌باشد که این کار نیز توسط مهندسان ماهر انجام می‌پذیرد. گاها شما نیاز دارید تا مجوزهایی را نیز در این مرحله کسب نمایید که این کار را نیز می‌توانید به متخصصان واگذار نمایید.

 

گام نهم: بازسازی و طراحی سرویس بهداشتی چه زمانی آغاز می‌شود؟

پس از تکمیل گام‌های بالا بازسازی سرویس بهداشتی شروع می‌شود. هرچه در گام‌های بالا دقت و زمان بیشتری به خرج داده باشید بازسازی سرویس بهداشتی شما راحت‌تر، تمیزتر و با دقت بالاتری انجام خواهد پذیرفت و به ایده‌آل شما نزدیک‌تر خواهد شد.

 

مرحله آخر: دکوراسیون را چگونه در سرویس بهداشتی بچینید؟

پس از اتمام بازسازی، ابتدا سرویس بهداشتی‌تان را چک نمایید تا مشکلی وجود نداشته باشد. در آخر می‌توانید وسایل مورد نیاز خود را در سرویس بهداشتی خود قرار دهید. شما می‌توانید برای گرفتن ایده در این زمینه عکس‌های طراحی و اجرای حمام را مشاهده نمایید. 

 

دکوراسیون سرویس بهداشتی

 

1400/04/13 |  راهنمای طراحی
اشتراک‌گذاری:

ثبت نظر

اصول طراحی سرویس بهداشتی به صورت گام به گام

شاید بپسندید

سبزترین خانه، خانه‎‌ایست که ساخته نشده است.

up arrow