search
09125770407
close

مقایسه سبک دکوراسیون‌‌های کلاسیک و مدرن

لطفا شما هم امتیاز دهید:
(5)
مقایسه سبک دکوراسیون‌‌های کلاسیک و مدرن

سبک کلاسیک؛ سبکی فاخر

سبک کلاسیک سبکی است که در آن از تقارن، چیدمان منطقی و نظم دقیق استفاده می‌شود و می‌توان گفت معماری و ساخت کلاسیک از اصول ریاضیات، اشکال و قالب‌های هندسی دقیق پیروی می‌کند.

یکی از سبک‌های پرطرفدار این روزها در دکوراسیون داخلی خانه، سبک کلاسیک است. هر سبک برای خود ویژگی‌هایی دارد که منحصربه‌فرد است و آن را از سایر سبک‌ها متمایز می‌کند. سبک کلاسیک نیز ویژگی‌های خاص خود را دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

در مرحله اول باید به این نکته توجه داشته باشید که این سبک مخصوص خانه‌های بزرگ بوده و مناسب خانه‌هایی با متراژ کم نمی‌باشد زیرا معمولا سایز وسایلی که برای این نوع سبک انتخاب می‌شود بزرگ . است بنابراین اگر خانه‌تان کوچک باشد، خانه بسیار شلوغ به نظر خواهد آمد‌. همچنین باید بدانید که وسایلی که در این سبک دکوراسیون استفاده می‌شود معمولا آنتیک، گران‌ قیمت، و بعضی اوقات دست‌ساز است.

 

ویژگی‌های مهم سبک کلاسیک

ویژگی‌هایی مانند تقارن و هندسه مشخص، فاصله و نظم اصولی، استفاده از نقوش و رنگ‌های خاص، استفاده از مصالح خاص در این سبک مانند صدف، چوب‌های ارزشمند، عاج، سنگ مرمر و...، استفاده از گچبری‌ها ودیوارکوب‌های منحصربه‌فرد، منبت‌کاری و حکاکی مبلمان‌ها و لوازم آنتیک و لوکس در سبک کلاسیک بسیار مرسوم می‌باشد.

نور و نورپردازی خانه: در این سبک می‌بایست به نور و نورپردازی خانه بسیار توجه نمود زیرا در سبک کلاسیک معمولا از رنگ‌های تیره و از رنگ چوب‌های تیره استفاده می‌شود و اگر محیط به اندازه کافی نورگیر و روشن نباشد، خانه بسیار دلگیر به نظر خواهد آمد.

این نکته را باید بدانید که در سبک کلاسیک شما نمی‌توانید هر وسیله‌ایی را خریده و هرجور که دوست داشته باشید قرار دهید. وسایل در این سبک باید به صورت وسواس‌گونه منظم، دقیق، متقارن چیده شوند.

 

سبک دکوراسیون کلاسیک

 

سبک مدرن؛ سبکی زیبا و آرامش‌بخش

در دهه‌های اخیر سبک مدرن به علت ویژگی‌هایی که دارد، بسیار پرطرفدار شده است. در این سبک به علت استفاده از خطوط ساده و دوری از تجملات و تزیینات اضافی، فضا دارای آرامش‌ و عملکرد گرایی بیشتری خواهید بود. گاهی افراد فکر می‌کنند سبک مدرن بسیار سرد و ساده است اما اگر اصول این سبک را بدرستی رعایت نمایید می‌توانید خانه‌ایی زیبا و با آرامش بیشتر داشته باشید.

این سبک برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب بوده و هزینه کمتری نسبت به سبک کلاسیک دارد. در این سبک شما ‌می‌توانید بسیار راحت تر از سبک کلاسیک وسایل خود را انتخاب و خریداری نمایید. در این سبک چیدمان خانه بسیار ساده‌تر از سبک کلاسیک چیده می‌شود.

 

ویژگی‌های مهم سبک مدرن

در سبک مدرن از اشکال هندسی بسیار ساده و یا گرد و بیضی، منحنی‌های نرم و خطوط صاف و مستقیم، صفحات شبکه‌ایی استفاده می‌شود. در سبک مدرن از مصالح ساده‌تری مانند چوب، پلاستیک، استیل ضدزنگ و شیشه استفاده می‌شود.

کفپوش‌ها: معمولا کف‌پوش‌ها در این نوع سبک از پارکت، وینیل یا سنگ است. همچنین فرش‌ها به گونه‌ایی انتخاب ‌می‌شوند که بسیار ساده بوده و تک رنگ باشند یا از موکت‌هایی با پرزهای بلند یا کوتاه به عنوان کفپوش استفاده می‌شود. همچنین در انتخاب پرده همانند فرش‌ها از پرده‌های تک رنگ و ملایم استفاده نمایید.

نور و نورپردازی خانه: در سبک مدرن، نورپردازی به صورت پراکنده و به اصطلاح اسپات لایت صورت می‌گیرد. همچنین در این سبک مرسوم است بیشتر از هالوژن استفاده کرده و یا قسمتی از خانه را به وسیله آباژور روشن نمایند.

در سبک مدرن می‌توانید از تقارن استفاده نکنید و وسایل را خیلی راحت تر از سبک کلاسیک بچینید.

 

سبک دکوراسیون مدرن

 

سبزترین خانه، خانه‎‌ایست که ساخته نشده است.

up arrow